Sarelle’nin reklam sloganı: ” Siz ne yerseniz Çocuğunuz da onu yer”

SarelleSarelle  bu işi biliyor. İlk iş şu bu çikolatanın tüketici kitlesi kim tabi ki çocuklar ancak çikolatayı eve getiren kim anne baba özellikle alış veriş işleri anneye aittir.

Sarelle’nin akıllı reklamcılığı ise olayı büyütmüş anne karnından itibaren anne bebek ilişkisinde  kendine yer ayırtmış. Hem de can alıcı bir slogan ile:

Siz ne yerseniz çocuğunuz da onu yer

Annelere yönelik çikolata reklamında böyle bir şart cümlesi annelerin çocuklarına yönelik duygusallığının kullanılması reklamın etki gücünü artırmıştır.

Reklam Sarelle’yi satın alan kadınlara yönelik yapılmıştır.  Sarelle’nin reklam sloganı ” Siz ne yerseniz Çocuğunuz da onu yer sloganı ise annelere yönelik seçilmiş uyanık bir slogan.

 Peki reklamın yan etkisi var mı ?
Var hem de öyle böyle değil   çünkü çikolatalar konusunda annelerin temkinli davranması söz konusu olabilir. Nasıl mı eğer anne reklamdaki gibi  ” ben ne yersem çocuğumda onu yer” derse çikolata yemeyebilir.
Abartılı olsa da güzel reklam ancak reklamın gelişiminde bence çok hızlı davranılmış keşke annelere önce yararlı besinlerden bahsedilmeli ve bebek annesinden bu yararlı besinleri istemeli daha sonra ise bebek böğürerek değil de daha can alıcı sevimli bir tonda annenin hayır diyemeyeceği şekilde istemelidir.  Bu şekilde daha inandırıcı olabilirler. Şimdilik en iyisi bu.

Ha unutmadan Erdil Yaşaroğlu‘nun çizimi ve Begüm Kütük’ün oyunculuğuna lafım yok iyi iş çıkarmışlar.

Birinci Reklam: Anne Sarelle yiyor. Bebek doymuyor. Sarelle istiyor. Reklama çok hızlı bir giriş yapılmış.

İkinci Reklam: Anne alış verişte çılgınlar gibi Sarelle alıyor. Bebek sınırsız Sarelle istiyor. Anne de bilinçsizce Sarelle alıyor. Keşke diğer yararlı besinlerle ilişkilendirilseydi. Anneye bebek hatırlatsaydı Sarelle’yi.

Üçüncü Reklam: Bu reklamda anne bebeğin kontrollerini yaptırıyor. Mesaj şu bebeğin sağlıklı olma sebebi annenin bütün gün Sarelle yemesi

Sonuç: Sarelle’nin bu üç reklamıyla anne adaylarının aklına girmeyi başardığını düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>